Self Authoring – selfauthoring.com

Self Authoring to internetowy program psychologicznej samopomocy stworzony przez Jordana Petersona. Składa się z trzech modułów:

1) Past Authoring pomaga użytkownikowi pogodzić się z swoją przeszłością.
2) Present Authoring pomaga rozpoznać swoje wady i zalety.
3) Future Authoring pomaga nakreślić wizję swojej przyszłości i plany na jej osiągnięcie.

Testy na studentach pierwszego roku pokazały, że nawet przy niepełnym wykonaniu ćwiczeń sam Future Authoring zmniejsza szansę na porzucenie studiów o około 25% (50% wśród mężczyzn) oraz podnosi średnią ocen studentów o około 20%.

Self Authoring, w całości bądź wybrany moduł z osobna (np. sam Future Authoring), można wykonać po angielsku na stronie www.selfauthoring.com.

1. Past Authoring polega na pisaniu swojej autobiografii poprzez wypisywanie najbardziej kluczowych momentów swojego życia i analizowaniu ich pod kątem wpływu, jaki na nas wywarły.

2. Present Authoring polega na określeniu swoich wad i zalet, przeanalizowaniu ich wpływu na nasze życie oraz na zastanowieniu się, jak można poprawić swoje wady, a zalety rozwinąć i lepiej wykorzystać.

3. Future Authoring polega na określeniu i dokładnym opisaniu swojej idealnej, wymarzonej przyszłości („nieba”, do którego się dąży) oraz najgorszej możliwej przyszłości („piekła”, od którego się ucieka), czyli takiej przyszłości, w której zdegenerowało się na swój indywidualny sposób. Opis przyszłości zawiera medytację nad tym, jak dokładnie chcemy, aby wyglądało nasze życie towarzyskie, hobby, życie rodzinne i kariera. Future Authoring każe nam również zastanowić się nad osobami, które cenimy i które osiągnęły już to, co sami chcielibyśmy osiągnąć. Na końcu programu dokładnie analizujemy nasze najważniejsze cele życiowe – dlaczego chcemy to, czego chcemy, jaki będzie to miało wpływ na nasze otoczenie i na społeczeństwo, w jaki sposób możemy osiągnąć nasze cele, jakie przeszkody stoją nam na drodze i jak je pokonać oraz jak mierzyć postępy w dążeniu do spełnienia naszych marzeń.

Zobacz również:
Wielka Piątka – Test psychologiczny understandmyself.com

1 komentarz

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?