Ponad

15000

Polubień na Facebooku

Kupiliście już ponad:

2200

książek

Ponad

4500

Użytkowników grupy na Facebooku

Rekomendacje i oceny

[lyte id=’t-kfIb1dp1w’ /]

Aby wyświetlić polskie napisy, kliknij przycisk CC, a następnie wybierz „Polish” w ustawieniach w prawym dolnym rogu video.

O Jordanie Petersonie

Jordan Peterson jest emerytowanym profesorem na Uniwersytecie w Toronto, psychologiem klinicznym i autorem wydanej w styczniu 2018 roku – i przetłumaczonej na kilkadziesiąt języków – książki 12 życiowych zasad. Antidotum na chaos oraz wydanej w marcu 2021 roku Poza porządek. Kolejne 12 życiowych zasad. Jego książka Mapy sensu. Architektura przekonań, dzisiaj uznawana za klasyk, prezentuje przełomowe podejście do psychologii religii, a ponad sto innych prac naukowych, które wydał wraz ze swoimi współpracownikami i studentami, znacznie unowocześniło obecne rozumienie koncepcji kreatywności i osobowości. Pracując jako profesor na Uniwersytecie Harvarda, został nominowany do prestiżowej nagrody Levinson Teaching Prize, a przez studentów Uniwersytetu Toronto uważany był za jednego z trzech wykładowców, którzy naprawdę potrafią odmienić życie. Jego wykłady dotyczące mitologii i psychologii zostały przekształcone w popularną serię telewizyjną emitowaną w kandyjskiej stacji TVOntario.

Na kanale YouTube Jordana Petersona można obejrzeć jego wykłady – zarówno uniwersyteckie, jak i publiczne (między innymi popularną serię o Biblii) – a także jego odpowiedzi na pytania dotyczące sporów politycznych, które na co dzień skłócają nas ze sobą, oraz wywiady ze sławnymi osobami. Do stycznia 2023 roku kanał Petersona, na którym opublikowano setki nagrań, posiadał przeszło 6 milionów subskrybentów i blisko pół miliarda wyświetleń.

Jordan Peterson wraz ze współpracownikami opracował również dwa kursy online, które mają za zadanie pomóc ich uczestnikom zrozumieć swoją osobowość i zmienić swoje życie na lepsze. Nowszy z nich, Understand Myself, przedstawia kursantom szczegółowe informacje dotyczące ich osobowości w oparciu o model Wielkiej Piątki. Jego pierwszy kurs, Self Authoring Suite, skupiający się na autoanalizie, pomógł już setkom tysięcy osób stawić czoło swoim problemom z przeszłości, radzić sobie z negatywnymi cechami charakteru, pielęgnować te cnotliwe oraz polepszyć swoje perspektywy na przyszłość.

Jordan Peterson wystąpił w wielu popularnych programach i podcastach, takich jak: BBC News, Channel 4, Fox News, Joe Rogan Experience, The Rubin Report, H3H3, The Dr. Oz Show i wielu, wielu innych. Podczas swojej trasy wykładowej po świecie odwiedził ponad 160 miast w kilkunastu krajach i przyciągnął na swoje wydarzenia setki tysięcy widzów.

Artykuły

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?